Transwaggon

TRANSWAGGON grubunun faaliyet alanları

TRANSWAGGON, 54 yıl süresince Avrupa genelinde her tür kuru yük için kullanılmak üzere vagon temini konusunda uzmanlaşmıştır. Geçmiş yıllar boyunca bu amaçla demiryolu konusunda hizmetler geliştirilmiştir.

TRANSWAGGON grubu bu hizmetler çerçevesinde bugün yaklaşık 13.500 adet modern yük vagonunun dağıtımını yapmaktadır. Bunlardan yaklaşık 1.700 adedi platform vagonu ve yaklaşık 11.800 adedi de kapalı vagondur. Vagonların büyük bir kısmı daha kolay yükleme ve yük güvenliğini sağlamak amacıyla çok sayıda özel tertibatla donatılmıştır.

TRANSWAGGON, çok gelişmiş vagon teknolojisi ve tecrübeli uzmanları ile ulusal ve uluslararası vagon taşımacılığı konusunda profesyonel danışmanlık ve sizlere özel çözümler sunmaktadır. Bunun sayesinde, müşterilerimiz vagon tipi ve vagon kullanımı ile ilgili tür, süre ve diğer demiryolu hizmetleri konusunda en uygun kararı verme imkanına sahip olurlar.

TRANSWAGGON, demiryolu nakliye hizmetlerinin müşteri ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirilmesi ve vagonların uzun yıllar boyunca bakım ve tamir organizasyonları ile birlikte kendi vagonları icin özellikle yenilikçi vagon teknolojisini geliştirmeye de devam etmektedir. 

TRANSWAGGON sahip olduğu vagon parkını Avrupa genelinde hareket ettirmek için merkezi olmayan yapısı ve demiryolu servisleri ile işbirliği yaptığı acentalara modern BT teknolojisi ile bağlı olan kendi dispozisyon departmanlarını kullanmaktadır.

TRANSWAGGON sahip olduğu Waggon-Operating-System WOPS ile bir web arabirimi üzerinden (Customer-Information-System CIS) yetkili müşterilere o anki vagon mevcudu ile ilgili bilgi sunmaktadır.

TRANSWAGGON grubu hemen hemen tüm sanayi kollarında hizmet sunmaktadır. Bunların arasında özellikle kağıt ve ahşap işleme sanayisi, otomotiv ve ticari taşıt sanayisi (tarım aletleri dahil) ve tüketim malları sanayisi önemli yer tutmaktadır.

Şirketler grubuna genel bakış

Waggon Holding AG, Zug (CH) holding şirketi olarak TRANSWAGGON grubun operatif birimlerini yönetmektedir. Operatif birimlere, müşteri hizmetleri ofisleri ve ilgili bölgede vagonların konumlandırılmasını sağlayan ofisler dahildir.

Nakliye işlerinin yürütülmesinde ilgili ofislerimiz TRANSWAGGON grubu acentaları veya görevlendirilen grup harici ticari acentalar tarafından da desteklenmektedir.

Avrupa bölgesi hizmet yelpazesi

TRANSWAGGON grubu hizmetlerini Avrupa genelindeki ofis ve ticari acentalar aracılığıyla sağlar.

Kuru yüklerin demiryolu ile taşınması çerçevesinde spesifik hizmetler sunulmaktadır. Burada ön planda olan konu, spesifik müşteri taleplerine göre doğru nakliye aracının seçilmesidir. TRANSWAGGON’un vereceği hizmet düzenli olarak öncelikle;

• Vagon tipi, kolay yükleme, yük güvenliği (yük optimizasyonu) konularında profesyonel danışmanlık verilmesidir

TRANSWAGGON müşterileri, vagon türü ve kullanım süresi ile ilgili olarak karar verebilirler. Burada aşağıdaki seçenekler mevcuttur;
• Müşteriye özel vagonların uzun vadeli olarak kiralanması (uzun vadeli kiralama)
• Charter sefer hizmetleri (tek bir taşıma için kiralama); götürü veya gün sayısı esasına göre


Yukarıdaki seçeneklere aşağıdaki diğer hizmetleri de dahil edilebilir

• Tüm demiryolu hizmetleri (navlun, ek harçlar vb. dahil)
• Tüm taşımacılık hizmetleri (ek demiryolu nakliye hizmetleri dahil olmak üzere) (aktarma, nakliye öncesi ve sonrası hizmetler vb.)


TRANSWAGGON bu hizmetleri şirketler grubunun Genel Anlaşma Şartları (GAŞ) temelinde sunar

• TRANSWAGGON özel yük vagonlarının uzun vadeli olarak kiralanması hakkında GAŞ (uzun vadeli kiralama)
• TRANSWAGGON özel yük vagonlarının kullanılması hakkında GAŞ (diğer kullanımlar)


TRANSWAGGON genellikle Demiryolu İşletme Şirketinin seçimini müşteriye veya göndericiye bırakır. Fakat Demiryol İşletmecisinin seçimi ile birlikte seçilen İşletmeci özellikle Genel Kullanım Sözleşmesine (GCU) dahil olmaması durumunda ek sorumluluk şartları doğar.

Hizmetlerimiz ile ilgili başka sorularınız varsa ilgili ofislerdeki müşteri hizmetleri temsilcileri / satış bölümüne başvurunuz. Size bilgi vermekten memnuniyet duyarız.

Müşterilerle ilgili spesifik hizmetler

Demiryolu ile ilgili müşteri talepleri, yük vagonlarının yüklenmesi ve boşaltılması günümüzde çok farklılaşmıştır.

Otomotiv endüstrisi ve demiryolu taşımacılığı ile ilgili uygulanan örnek projeleri burada belirtmek istiyoruz.

Şubelerimiz

  • Hamburg
  • Helsingborg
  • Milano
  • Paris
  • Zug